OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 lutego 2023r. I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przygotowujemy się duchowo na zbliżające się święta Wielkanocne. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:*Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, *Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00.
2. W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca.
W I-wszy czwartek Msza Św. o Najświętszej Eucharystii i komunia pod dwiema postaciami o godz. 7.30
W I-wszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00, o 16:30 Droga Krzyżowa, Msza św. o godz. 17.00.  adoracja do godz. 19 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
W I-wszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 i adoracja do godz. 9.00 z różańcem.
3. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.
4. Również zwyczajem lat ubiegłych, w tym roku o przygotowanie Ciemnicy proszę Wiernych z Deci, zaś Grobu Pańskiego Wiernych z Roguszyna. Przedstawicieli tych grup proszę o kontakt ze mną.
5. Bardzo serdecznie dziękuję silnej grupie, która prężnie działa w uprzątnięciu terenie pod parking. Bóg zapłać.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
7. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.