OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 kwietnia 2023 r. 4. Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne.
2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj - szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy po każdej głównej Mszy Św. W niedzielę zaś po Mszy Św. po godz. 10.00. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
3. W środę, 03.05, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Msze Św. w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
4. W tym tygodniu przypada:
I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. pod dwiema postaciami;
I-wszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00;
I-wsza sobota miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem, zakończenie adoracji o godz. 9.00.
I-wsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja.
5. Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej w naszej parafii będzie 13.05.2023r. o godz. 12.00. W związku z tym egzamin do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek (5.05.) od godz. 18.00 w kancelarii. Bardzo proszę również Młodzież przystępującą do Sakramentu Bierzmowania o wsłuchiwanie się w ogłoszenia parafialne w przyszłym tygodniu. Będzie to intensywny tydzień.
Zaś Rodziców bierzmowanej młodzieży, jak i dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie w  przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.
6. Zachęcam do utrzymania polskiej tradycji i organizowania Mszy św. o urodzaje pół po wsiach (Mszę Św. tylko w tygodniu). Termin Sołtysi ustalają indywidualnie ze mną.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Wacława Cichocka, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
9. Drodzy Parafianie życzę Wam spokojnego długiego weekendu. Boże dopomóż w Waszych trudnych pracach…