OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 maja 2023 r. 6 Niedziela Wielkanocna

1. We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Przez pewien czas pełnił posługę kapłańską w Łomży. Niech będzie dla nas wzorem gorliwości w wyznawaniu wiary i pociągania bliźnich do Zbawiciela.
2. W piątek, 19 maja rozpoczyna się Nowenna przygotowująca do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa nowenny będzie odprawiana codziennie po nabożeństwie majowym.
3. W przyszłą niedzielę 21 maja obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w codziennym nabożeństwie majowym, które celebrujemy w naszym kościele po każdej głównej Mszy św.
5. Wiosenne tygodnie to czas tradycyjnego poświęcenia pól. Modlimy się za wszystkich rolników o Boże błogosławieństwo w ich pracy, aby nikomu nie brakło codziennego chleba. W tym tygodniu poświęcimy pola:

15.05.2023r. Leśniki, godz. 19.00

16.05.2023r. Ruda Pniewnik, godz. 19.00

17.05.2023r. Stary Świętochów, godz. 19.00

19.05.2023r. Połazie Świętochowskie, godz. 19.00

6. Zapowiedzi: Dawid Cichocki, kawaler z par. tut. Kamila Skolimowska, panna z par. św. Wawrzyńca męczennika w Korytnicy, zapowiedź pierwszaKtokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: + Zenon Szpakowski, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, …