OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 maja 2023r. 7. Niedziela Wielkanocna

1. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w codziennym nabożeństwie majowym, które celebrujemy w naszym kościele po każdej głównej Mszy św.
2. Wiosenne tygodnie to czas tradycyjnego poświęcenia pól. Modlimy się za wszystkich rolników o Boże błogosławieństwo w ich pracy, aby nikomu nie brakło codziennego chleba. W tym tygodniu poświęcimy pola:
22.05.2023r. Nowa Wieś, godz. 19.00
23.05.2023r. Sąchocin, godz. 19.00
24.05.2023r. Roguszyn, godz. 19.00
25.05.2023r. Radoszyna, godz. 19.00
3. Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszam w piątek (26.05.) na nabożeństwo pokutne i pierwszą spowiedź od godz. 18.30. Proszę przenieść świece z chrztu.
4. W sobotę (27.05.) o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej. O dobre przeżycie tego czasu dla dzieci i ich rodzin prośmy w naszych modlitwach.
5. W piątek, obchodzimy Dzień Mamy. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
6. W przyszłą niedzielę (28.05.), przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętajmy, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy.
6. Zapowiedzi:
Agnieszka Płatkowska, panna z par. tut. i Łukasz Kowalski, kawaler z par. św. Wawrzyńca – męczennika w Korytnicy, zapowiedź pierwsza.
Dawid Cichocki, kawaler z par. tut. i Kamila Skolimowska, panna z par. św. Wawrzyńca – męczennika w Korytnicy, zapowiedź druga.
Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: + Anna Jaczewska, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, …