OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 maja 2023 r. Zesłanie Ducha Świętego

1. Niech Dary Ducha Świętego umocnią naszą wiarę, przyjmijmy je do naszej codzienności. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocny.Wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć  w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź….udziela się odpustu zupełnego.
2. Do piątku trwa biały tydzień dzieci, które przystąpiływczoraj do I-wszej  Komunii Św., dlatego Msze Św. w tym tygodniu są tylko wieczorem. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tej pięknej uroczystości.
3. Kończymy miesiąc maj, ale wszystkich wiernych zapraszam do udziału w codziennym nabożeństwie czerwcowym, które będziemy celebrujemy w naszym kościele po każdej głównej Mszy św.
4. W tym tygodniu przypada:

I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. pod dwiema postaciami;
I-wszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00;

I-wsza sobota miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem, zakończenie adoracji o godz. 9.00.

I-wsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja.

5. Czas tradycyjnego poświęcenia pól dobiega końca. W tym tygodniu poświęcimy pola modląc się za wszystkich rolników o Boże błogosławieństwo w ich pracy, aby nikomu nie brakło codziennego chleba:

29.05.2023r. Stary Świętochów, godz. 19.00

30.05.2023r. Dąbrowa, godz. 19.00

01.06.2023r. Zakrzew, godz. 19.00

03.06.2023r. Pniewnik, godz. 19.00

6. Przygotowujemy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała, która będzie przebiegać tradycyjnie wokół stawu.

7. Zapowiedzi: Agnieszka Płatkowska, panna z par. tut. i Łukasz Kowalski, kawaler z par. św. Wawrzyńca – męczennika w Korytnicy, zapowiedź druga. Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
9. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności + Halina Nojszewska oraz + Danuta Sitnickapolećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, …