OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 czerwca 2023r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
2. Również dzisiaj przypada rocznica I Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci oraz ich rodzin o wytrwanie w bliskości i przyjaźni z Jezusem przez całe życie.
3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca,  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte odprawimy o 7.30,10.00 i 12.00.

Uroczystą procesję eucharystyczną rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 12.00, a następnie wyruszymy do czterech ołtarzy oddając cześć Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

1. Pniewnik – ołtarz przy kapliczce;
2. Leśniki – ołtarz przy remizie;
3. Rodzina Adamczyków i Rusjanów – ołtarz na pomoście;
4. Nojszew – ołtarz przy kościele.

Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian, ale szczególnie tych, bez których nie byłaby tak okazała: chór, panów do niesienia chorągwi, panie do niesienia figur i feretronów, ministrantów, bielanki oraz dzieci pierwszokomunijne. Wierni, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny.

4. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej.  Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
5. Wszystkich wiernych zapraszam do udziału w codziennym nabożeństwie czerwcowym, które celebrujemy w naszym kościele po każdej głównej Mszy św.

6. W tym tygodniu poświęcimy pola:

06.06.2023r. Modecin, godz. 19.00

07.06.2023r. Decie, godz. 19.00

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.