OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 lipca 2023r. 16 Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę, 23 lipca - po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzymał pamiątkę św. Krzysztofa patrona kierowców. Przed zakończeniem Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę o uświęcenie kierowców i pojazdów oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Zaś bezpośrednio po Mszy świętej nastąpipoświęcenie wodą święconą i wręczenie pamiątki św. Krzysztofa kierowcom przy każdym samochodzie, zaś ofiary, które będą składane, są przeznaczone na potrzeby parafii.
2. W piątek, 14 lipca, ogłoszono listę beneficjentów Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, a wśród nich znalazła się nasza parafia. Kwota przyznanej dotacji to 490 000 zł, która będzie przeznaczona na konserwację dachu i wieży naszego kościoła parafialnego.
3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.
4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mirosław Laskowski i Marianna Świętochowska,polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…