OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 sierpnia 2023r. - 19 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 13 sierpnia dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją o 20.00. Proszę zabrać ze sobą świece. Do niesienia figury zapraszam strażaków z Zakrzewa.
2. We wtorek, 15.08., Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszej diecezji także MB Zwycięskiej. Porządek niedzielny Mszy św. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. o 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory, obchodząc dożynki parafialne z prezentacją wieńców i procesją dziękczynną.
3. Przypominam, że w sobotę, 19.08., organizujemy zawody wędkarskie o puchar ks. Proboszcza. Zapraszam młodzież szkoły podstawowej oraz szkoły średniej włącznie, aby zapisywała się bezpośrednio u mnie.
4. Szczegóły zawodów (m.in. program, kategorie) zamieszczone zostaną na stronie www parafii oraz Facebooku.
5. Z racji na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania u stóp naszej Mateńki, która czeka na nas zawsze w kaplicy w Radoszynie. Uroczysta Msza Św. o godz. 10.30. Pragnieniem moim jest coroczne świętowanie tej Uroczystość, mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować pieszą pielgrzymkę.
6. Za tydzień taca inwestycyjna. Już dzisiaj Bóg zapłać za składane ofiary. Powoli będziemy ruszać z pracami związanymi z remontem wieży naszego kościoła.
7. Zapowiedzi:
Mateusz Przemysław Czumaj, kawaler z par. tut. i Anna Bosiak, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa (zap. 1).
Robert Kaczmarski, kawaler z par. tut. i Natalia Rusinowska par. MB Częstochowskiej w Kąty (zap. 2).
Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.