OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 sierpnia 2023r. XX Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 15.08., obchodziliśmy uroczyste dożynki parafialne. Dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony i prosiliśmy o dalsze łaski oraz błogosławieństwo w rolniczej pracy. Bóg zapłać mieszkańcom Pniewnika, Leśnik, Deci, Połazia Świętochowskiego  za przygotowanie wieńców oraz darów dożynkowych. Dziękuję również asyście procesyjnej za przygotowanie procesji i wszystkim  za zaangażowanie w przebieg uroczystości.
2. Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać z całego serca za składane ofiary. Prace remontowepowoli ruszają, wczoraj wykonana została ekspertyza wieży.
3. W sobotę, 26.08., Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej jeszcze raz zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania u stóp naszej Mateńki, która czeka na nas w kaplicy w Radoszynie. Uroczysta Msza Św. o godz. 10.30
4. W imieniu ks. bp. Romualda Kamińskiego zapraszam na diecezjalne uroczystości dożynkowe, które będziemy przeżywać w niedzielę, 27.08.2023r. w parafii św. Stanisława BM w Postoliskach, w dekanacie Tłuszcz, w powiecie wołomińskim.
5. Od poniedziałku,  11.09., będę przyjmował  intencje na rok 2024.
6. Zapowiedzi:

Mateusz Przemysław Czumaj, kawaler z par. tut. i Anna Bosiak, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa (zap. 2).

Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela