OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 października 2023r. XXVII Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie po głównej Mszy Św. Dzieci zapraszamna wspólny różaniec w  środy i piątki po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękuję Rodzicom, Dziadkom za przyprowadzanie dzieci na to nabożeństwo.
2. W piątek, 13 października, dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 20.00. Tradycyjnie proszę zabrać ze sobą świece. Do niesienia figury zapraszam PanówLeśnik.
3. W przyszłą  niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania  na spotkanie (w kościele).
4. W niedzielę, 15 października br., przeżywać będziemy w całym kraju XXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Tego dnia chcemy włożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do specjalnych skarbonek - Dzieła Nowego Tysiąclecia, na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży. Przeżyjmy owocnie ten dzień.
5. Za tydzień wybory parlamentarne. Spełnijmy swój obywatelski obowiązek i weźmy udział w głosowaniu. Pamiętajmy, każdy głos  jest bardzo ważny.  Pamiętajmy również o zabraniu dowodu osobistego, bo to uprawnia nas do oddania swojego głosu.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.
7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Ewa Połaska, +Feliksa Roguska, + Anna Żelazowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...