OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 października 2023r. XXVIII Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie po głównej Mszy Św. Dzieci zapraszam na wspólny różaniec w  środy i piątki po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękuję Rodzicom, Dziadkom za przyprowadzanie dzieci na to nabożeństwo.
2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania  (w kościele).
3. Również dzisiaj, 15 października, przeżywamyXXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. W miarę naszych możliwości dołóżmy swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do specjalnych skarbonek - Dzieła Nowego Tysiąclecia, na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży.
4. Za tydzień, 22.10.,  rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na misje.
5. Zostały tylko dwa tygodnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Apeluje o zadbanie i uporządkowanie grobów rodzinnych i zainteresowaniem się opuszczonymi nagrobkami. Bardzo proszę również o przestrzeganie segregacji śmieci.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela