OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 października 2023 XXX NZ

1. Dzisiaj, przypada Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.
2. W środę, 1.11., przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. godz. o 12.00 wyruszy procesja na cmentarz grzebalny, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych. Po uroczystości istniej możliwość poświęcenie pomników, zgłoszenia przyjmuje osobiście po procesji.
Przez pierwszych 8 dni listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
3. W czwartek, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.30, 10.00. Po Mszy św. o 10.00 w kościele odprawimy procesję z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwę tą będziemy kontynuować przez kolejne 8 dni po każdej głównej Mszy św.
4. W dalszym ciągu można zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej.
5. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowanie parkingu przy naszym cmentarzu oraz zadbali o czystość i porządek przy grobach, nie tylko swoich bardzo dziękuję. W sposób szczególny Panu Arkadiuszowi Żelazowskiemu za niezłomną walkę z uporządkowaniem kontenerów i boksów oraz uczniom naszej szkoły, którzy uporządkowali teren po cmentarzu przy kościele. Wszystkim, którzy w czasie porządków na swoich grobach zadbali o segregację śmieci i usuwanie ich do właściwych boksów składam serdeczne Bóg zapłać!
Wielkie Bóg zapłać również hodowcom kwiatów za ofiarowane chryzantemy do naszej świątyni.
6. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota oraz I-wsza niedziela miesiąca. W I -wszy czwartek na Mszy św. o 7.30 komunia pod dwiema postaciami, w I-wszy piątek miesiąca spowiedź od 16.30. po Mszy św. o 17.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 19.30. O 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I-wszą sobotę miesiąca Msza św. w kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i  adoracja do 9.00 z różańcem.
W   I-wszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o 10.00 będzie adoracja NS.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.