OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 listopada 2023 31 NZ

1. Dzisiaj, z racji I-wszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą wspominkową.
2. Przypominam o spotkaniu Rodziców dzieci przygotowujących się do I -wszej Komunii Św., dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12 (spotkanie odbędzie się w kościele).
3. W tym tygodniu, w czwartek 9.11, przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
4. W sobotę, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Obchody tego Święta rozpoczniemy o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego przed wejściem do naszego kościoła, a następnie zapraszam na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, podczas której będziemy dziękować Bogu za wolność odzyskaną 105 lata temu, a jednocześnie będziemy prosić, by Pan Bóg Ojczyznę wolną błogosławić raczył.  Wywieśmy flagi narodowe.
5. Za tydzień, 12.11., po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z okazji solidarności z Kościołem prześladowanym.
6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w czasie porządków na swoich grobach zadbali o segregację śmieci i usuwanie ich do właściwych kontenerów.
7. Przypominam, że każdego dnia od 1 do 8 listopada można ofiarować jeden odpust zupełny za jedną zmarłą osobę. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła na wieczny spoczynek Alina Skarżyńska,  polećmy ją  Miłosierdziu Bożemu….

Wieczny odpoczynek…