OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 grudnia 2023r. I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roratnia, w tym tygodniu będzie codziennie z wyjątkiem środy i piątku, o godz.  7.30.

Dzieci do udziału w Roratach zapraszam w sposóbszczególny we wtorki i czwartki na 7.30, zaś w środę na 17.00. Zachęcam do przychodzenia z lampionami.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do  I-wszej Komunii św.
3. W tym tygodniu przypada: I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. po dwiema postaciami.
4. W piątek, 8.12., przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o 7.30, 10.00 i 17.00. Tego dnia przypada również Godzina Łaski, po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie  Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z tego daru.

Z racji uroczystości nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będę święcił opłatki, które będą do nabycia w zakrystii. Również od dzisiaj do kupienia są świece wigilijne. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
6. Z uwagi na rekolekcje w naszych parafianach dekanalnych Msza Św. w najbliższy poniedziałek sprawowana będzie o godz. 7.30. Proszę o czujność, bo takich zanim będzie kilka, za co bardzo przepraszam.
7. Z uwagi na bardzo krótki czas adwentu i rekolekcje w sąsiednich parafiach, chorych naszej Parafii z Komunią  św.  odwiedzę dopiero w sobotę 23.12. od godz. 12.00. Zainteresowanych proszę  o zgłaszanie się do zakrystii.
8. Rodziców zainteresowanych spotkaniem dzieci z „gościem specjalnym” zapraszam do zakrystii bezpośrednio do mnie.
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.