OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 grudnia 2023r. III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Siostry Albertynki, które podzielą się z nami świadectwem wiary i swoją posługą potrzebującym.
2. W zakrystii i kancelarii w dalszym ciągu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
3. W poniedziałek, 18.12., o godz. 10.00 zapraszam do ustawienia szopki, a Panie zapraszam do dekoracji kościoła na święta.
4. W niedzielę, 24.12, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem zachowajmy tego dnia post.
5. Tradycyjna Msza św. zwana Pasterką, 24.12, o północy, zapraszam Was wcześniej (ok. 23.45), by wedle naszej tradycji przełamać się opłatkiem. W ciągu dnia, 25.12., Msze św. jeszcze o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień świąt, 26.12, Msze św. wg porządku niedzielnego.
6. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia Świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.
7. Spowiadam codziennie przed roratami. W czwartek, 21.12., spowiadam dodatkowo do godz.  o 9 .00.
8. Drodzy Parafianie, przypominam że chorych naszej Parafii z Komunią św. odwiedzę dopiero w sobotę 23.12. od godz. 12.00. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do zakrystii.
9. Rozpoczęcie kolędy planuję 2 stycznia 2024r. Plan podam później.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.
11. W tym tygodniu odszedł na wieczny spoczynek + Franciszek Wielądek, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
12. Moja Droga Parafialna Rodzino do Bożego Narodzenia pozostał już tylko tydzień. Życzę zatem błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i jak najlepszego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.