OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 grudnia 2023r. IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter całego dnia i wieczerzy (nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca). Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
2. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą, zwaną Pasterką (o północy).Pozostałe Msze Św. w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 i 12.00
3. Taca podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, zaś taca w dniu jutrzejszym (26.12) na budowę nowych świątyń w Diecezji.
4. W święto św. Szczepana (26.12) na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.
5. W niedzielę (31.12) przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Świętej Rodziny będziedniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Po homilii zapraszamwszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeńmałżeńskich.
6. Również w niedzielę (31.12) na zakończenie roku kalendarzowego Msza św. dziękczynna za miniony rok o godz. 12.00, zaś Nowy Rok 2023 powitamy Mszą św. o północy.
7. Okres Bożego Narodzenia to również czas pięknie udekorowanego prezbiterium i budowa szopki. Na to wszystko składa się poświęcony czas i praca ludzi, którzy zadbali o to, aby kolędy w murach naszego kościoła jeszcze lepiej wybrzmiały podczas Mszy Świętej, czy nabożeństw. Wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w grudniu w życie Wspólnoty Parafialnej i pomogli w tym, aby święta miały radosny wymiar z serca dziękuję!
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Alina Kaczmarczyk. ..Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
9. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i radosnego świętowania.