OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 grudnia 2023r. I niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj (31.12) przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Świętej Rodziny będzie dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Na Mszy św. o godz. 10.00, po homilii zapraszam wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
2. Również dzisiaj (31.12) na zakończenie roku kalendarzowego Msza św. dziękczynna za miniony rok o godz. 12.00, zaś Nowy Rok 2024 powitamy Mszą św. o północy.
3. W tym tygodniu przypada:
I -wszy czwartek na Mszy św. o 7.30 komunia pod dwiema postaciami,
I -wszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
W I-wszą sobotę miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 (nie będzie adoracji z uwagi na uroczystość Trzech Króli).
W przyszłą niedzielę, zaś przypada I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo połączone z procesją i adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W uroczystość Trzech Króli, u nas kolejna premiera, w imieniu własnym oraz naszego najlepszego, amatorskiego teatru zapraszam po Mszy Św. o godz. 12.00 na sztukę pt. „Korzenie”. Zapraszamy! A kilka minut przed Mszą Św. o godz. 12.00 zapraszam do przygotowania się i uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli.
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
6. Po Mszy Św. (7.01). zapraszam na spotkanie z rodzicami i dziećmi I-wszo Komunijnymi.
7. Z racji rozpoczynającej się wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy, od 3.01, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 7.30 (z wyjątkiem I-wszego piątku). Plan kolędy będę podawał na bieżąco. Proszę, abyście śledzili, gdyż ze względu na różne sprawy duszpasterskie zmiany będę wprowadzał bezpośrednio w harmonogramie.
W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców następujących wiosek:
03. 01. (środę) Modecin i Joanin (od godz. 10.00)
04. 01. (czwartek) Ruda Pniewnik i Radoszyna (od godz. 10.00)
05.01. (piątek) Sąchocin i Świdrów (od godz. 10.00)
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.