OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 stycznia 2024 r. 4 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, tj. 28.01, po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I-wszej Komunii Św.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie z „kolędową” wizytą duszpasterską. Leśniki - 42 rodziny.
Zakończyłem w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Z tego miejsca pragnę podziękować za opiekę w czasie drogi kolędowej, cierpliwość, miłe przyjęcie i wspólną modlitwę tym, którzy gościli mnie wizytą duszpasterską.

Przedstawiam krótkie sprawozdanie.

Kolędę przyjęło 434 rodziny. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej oraz słowa wsparcia i gotowości w niesieniu pomocy. Wszystkich w modlitwie polecam Panu Bogu. Składam serdeczne - Bóg zapłać -  za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na remont naszej wieży kościelnej.

3. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte godz. 7.30, 10.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy Św.  będą poświęcone gromnice. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

4. W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca.
W I-wszy czwartek Msza Św. o Najświętszej Eucharystii i komunia pod dwiema postaciami o godz. 7.30
W I-wszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 17.00. Wcześniej spowiedź od 16.30, adoracja do godz. 19 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
W I-wszą  sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 i adoracja do godz. 9.00 z różańcem.

5. Za tydzień I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy w. o godz. 10.00 nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę,  3.02. zapraszam chętnych do rozbierania choinek i szopki na godz. 10.00.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.

8. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.