OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 lutego 2024 r. 6 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, czyli światowy dzień chorych. Na Mszy św. o 10.00 osoby przewlekle chore mogą przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.
2. Również dzisiaj  po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
3. Także dzisiaj zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej diecezji.
4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze święta tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.30, 10.00 i 17.00. Tego dnia, jak również, w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
5. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne:

*Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

*Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.

Zachęcam, aby po Drodze Krzyżowej zostawać na Mszy św.

6. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Marianna Suchocka i Krystyna Moczydłowska polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…