OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 lutego 2024r. I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przygotowujemy się duchowo na zbliżające się święta Wielkanocne. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

* Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

* Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00.

2. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.
3. Również zwyczajem lat ubiegłych, w tym roku o przygotowanie Ciemnicy proszę Wiernych z Dąbrowy,zaś Grobu Pańskiego Wiernych z Pniewnika. Przedstawicieli tych grup proszę o kontakt ze mną.
4. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
5. Zbiórka ministrantów w przyszłą sobotę  (24.02), o godz. 10.00.
6. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zdzisława Jaczewska, polećmy jąMiłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek