OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 maja 2024 r. 6 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne.
2. Miesiąc maj jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie po głównej Mszy Świętej gromadzimy się  przed Najświętszym Sakramentem, aby śpiewać Litanię Loretańską. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach zarówno w świątyni, jak i przy kapliczkach.
3. Próba  dzieci I-wszo komunijnych w poniedziałek (6.05) o godz. 16.00, później Msza Św. na której dzieci otrzymają medaliki.

Zaś po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie z dziećmi  i rodzicami „rocznicowymi”.

4. Z racji peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów zainteresowanych proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie. Szczegóły na plakatach.
5. Cmentarz – bardzo proszę Was Drodzy Parafianie o pilnowanie i kontrolowanie tego co się dzieje na naszym cmentarzu.
6. Zachęcam do utrzymania polskiej tradycji i organizowania Mszy św. o urodzaje pół po wsiach (Mszę Św. tylko w tygodniu). Termin Sołtysi ustalają indywidualnie ze mną.
7. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszam na kurs przedmałżeński, początek w dzisiaj  (tj. 5.05.), godz. 14.00.
8. W piątek, 10 maja rozpoczyna się Nowenna przygotowująca do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa nowenny będzie odprawiana codziennie po nabożeństwie majowym.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.