14 kwietnia 2019r. Niedziela Palmowa

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku.

2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. W naszej parafii będzie sprawowana o godz. 18.00. Adoracja do 24.00 w ciemnicy.

3. W Wielki Piątek na znak żałoby obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień od 8.00 adoracja w „Ciemnicy”. O 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Po Koronce Droga Krzyżowa dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rocznicowych. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do 21.00 przy grobie.

5. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy ,,Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa, w modlitwie oczekując na Jego zmartwychwstanie Tradycyjnie w tym dniu błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8.00 8.30 i 9.00. Następnie o godz. 9.30 wyruszę poświęcić pokarmy w wioskach. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię przynosimy świece.

6. Zapraszam grupy parafialne: Żywy Różaniec, chór, ministrantów, bielanki i scholanki, aby zadbały o adorację Pana Jezusa w ciemnicy w Wielki Piątek i szczególnie strażaków w grobie w Wielka Sobotę.

7. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy uroczysta procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Zachęcam całą asystę oraz strażaków do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Następne Msze św. będą o godz. 10.00 i 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

8. Wczoraj odbył się finał Archidjecezjalnego Konkursu Biblijnego na UKSW w Warszawie. Nasza młodzież szkolna uzyskała trzy wyróżnienia: Ola Cichocka, Ola Roguska i Szymon Świętochowski. Za udział dyplom otrzymała Wiktoria Życińska. Gratuluję serdecznie.

9. Dziękuję za liczne uczestnictwo w piątkowej Drodze krzyżowej na cmentarz. Dziś jeszcze Gorzkie Żale po Mszy św. o 12.00.

10. W Wielki wtorek od godz. 9.00 wybieram się do chorych.

11. W Wielką środę po Mszy św. wieczornej spowiedź do 19.00.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.